Deník ze školy v přírodě 2023

Den první

Jsme tady !  Dopoledne jsme prozkoumali zahradu …

Po obědě začalo pršet a prší a prší … zatím nám to nevadí, vymyslíme hry uvnitř penzionu.

Odpoledne jsme se vypravili do lesa vysvobodit Šípkovou Růženku.

Získali jsme první poklad ( deníček pro kreslení našich zážitků )

Jaká bude první noc ?  Dozvíte se zítra ….

Den druhý

Ráno jsme našli dopis – byla v něm pirátská mapa a vyznačená cesta za pokladem.

Museli jsme splnit 24 úkolů a pak hledali poklad … a víte, co jsme našli ?

Mapu s odkazem, že se poklad ukrývá v našem penzionu !!

Ti piráti nás pěkně napálili,  ale nepršelo a dokonce začalo svítit sluníčko

a ten poklad jsme nakonec našli !

A vzkaz pro maminky – noc proběhla v pohodě  a  výborně   tu vaří !!

Odpoledne jsme se chystali na další pohádkovou výpravu, ale přišel veliký  déšť !!

Naštěstí jsme měli náhradní program, který nás velmi bavil – kreslili jsme obrázky na trička.

Těšíme se až vám ukážeme,  jak se nám to podařilo !!

Navečer přestalo pršet a my zvládli ještě malou procházku před večeří.

Byly buchtičky se šodo a my se najedli jak Otesánci. Jaké to je být malý Otesánek jsme pak vyzkoušeli na zahradě, kdy jsme s vycpaným bříškem zdolávali překážky.

A ještě jednu pohádku jsme si vyzkoušeli. Jak se asi chodilo kocourovi v botách ve vysokých botách ? No, nic moc, ale taky jsme to zvládli !!

Taky jsme stačili nakreslit zážitky z dnešního dne – na terase nás přitom hřálo sluníčko….

Tak teď už dobrou noc !

Den třetí

Konečně krásný sluníčkový den před námi !

Začali jsme vydatnou snídaní. Pak na nás čekal Pohádkový les plný známých i méně známých pohádek.

Hledali jsme pohádkové karty s úkoly a cesta nás zavedla  kam ?  Samozřejmě za pohádkovým pokladem !

Venku bylo krásně a paní kuchařky se ani nezlobily, když jsme přišli na oběd o chvilku později …

Protože nás zítra  čeká velký výlet, strávili jsme dnešní odpoledne na zahradě penzionu.

Nejdříve jsme vyráběli dárek pro vás, maminky a tatínkové  ( foto trochu napoví, ale vy budete určitě  “ překvapeni “  !! )

Pak za námi přijela  návštěva ze školky – paní ředitelka Martina,  paní učitelky Hanička, Monika, Veronika, Evička  a Miluška.

Bylo to prima, protože nám přivezly i nějaké dobroty. Tedy ty jsme ochutnali až po večeři.

Byly špagety, které jsme zdolávali  různými způsoby  a paní kuchařky nestačily přidávat.

Pak jsme ještě kreslili dnešní zážitky a nakonec  se trochu zabavili při hledání a plnění úkolů. Nejvíc nám asi šlo vytí na měsíc s vlky.

Tak dobrou noc a těšte se na zítřejší dávku fotografií ze  ……. ????

Den čtvrtý

Dnešní den byl plný hezkých zážitků.

Ráno jsme začali rozcvičkou na zahradě. Snídaně -a pak hned  další  překvapení  v  pohádkovém lese. Tentokrát jsme byli odměněni medailemi za splnění úkolů. Svačina na louce, proběhnutí a zpátky do penzionu na oběd. Dnes byla svíčková !

Po krátkém odpoledním odpočinku jsme se vypravili zámeckou zahradou na zámek Orlík. Prohlédli jsme si okolí a vyfotili se na památku se svými kamarády.

Měli jsme ale smůlu – paní učitelky nám slíbily zmrzlinu, ale všechny stánky byly zavřené ..

Po návratu do penzionu jsme se konečně ! dočkali koupání v bazénu . Voda byla příjemná a moc jsme si to užili !

To ale stále nebylo všechno.  K večeři jsme opékali vuřtíky, pak jsme si při kytaře zazpívali a nakonec na discotéce zatancovali !!

Pro dnešek zážitků moc a moc … Teď už spíme a těšíme se zítra na návrat domů.

Autobus by pro nás měl přijet o půl druhé. Nalodíme kufříky a vyrazíme směr Příbram. Očekávejte nás asi mezi 14.15 až 14.30 hodin.

A prosím !!!

Myslete na to, že se na Vás moooc těšíme a proto raději přijďte vy dříve než my přijedeme, abychom nebyli smutní, že na nás nikdo nečeká.

Děkujeme a už zítra  nás budete mít opět doma …!!!

Den pátý

Jsme doma !  Užili jsme společný krásný týden a přivezli si spoustu zážitků..

Pršelo a chodili jsme v pláštěnkách. Svítilo sluníčko a koupali jsme se.

A poznávali přírodu.

A taky pohádky, protože  téma naší školy v přírodě bylo   POHÁDKOVÝ LES

Tak jsme se  dnes pohádkově rozloučili a lesním skřítkům a vílám

postavili  v pohádkovém lese domečky.

A ještě jsme se stačili vyfotit na tablo !

Děkujeme našim dětem, že s námi strávili pět hezkých dní

a nikomu se nic nestalo !!!